E-Shop Product & Content Manager

O/H κατάλληλος/η υποψήφιος/α θα ενταχθεί στο Τμήμα Marketing & Λειτουργιών της εταιρίας στην έδρα της στο κέντρο της Πάτρας, όπου θα έχει την ευκαιρία να συνεργαστεί με μία έμπειρη ομάδα στον χώρο του e-commerce.

Περιγραφή Θέσης:

  • Σχεδιασμός, ανάλυση, υλοποίηση, παρακολούθηση και βελτιστοποίηση των ενεργειών Digital Marketing σε Google Adwords , Facebook και Instagram Ads
  • Μέτρηση και αναφορά της απόδοσης όλων των καμπανιών Digital Marketing, οι οποίες θα αξιολογούνται ανάλογα με τους στόχους που έχουν τεθεί (ROI, KPIs)
  • Δημιουργία και δημοσίευση Content στα Social Media (Facebook & Instagram Posts) σε συνεργασία με Graphic Designer και Τμήμα Φωτογραφίας
  • Σχεδιασμός, Ανάλυση, Υλοποίηση, Παρακολούθηση και Βελτιστοποίηση E-mail Marketing (Mailchimp)
  • Επίβλεψη & Διαχείριση SEO E-Shop
  • Αναλυτικό Reporting σε συνεργασία με Marketing Manager
  • Παρακολούθηση των τάσεων της on-line αγοράς και ανταγωνισμού
  • Συνεργασία με Graphic Designer και Developer για την ορθή υλοποίηση των Digital Marketing ενεργειών.
  • Επίβλεψη & Διαχείριση δευτερευόντων καναλιών Digital Marketing (LinkedΙn, Pinterest, Google My Business, Twitter κ.α.)

Προσόντα Υποψηφίου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. στο Marketing ή Διοίκησης Επιχειρήσεων (Θα εκτιμηθεί)
  • Άριστη γνώση του Digital Marketing, των Social Media και των εξελίξεων στον χώρο
  • Άριστη γνώση Google Adwords
  • Άριστη γνώση Facebook/Instagram Ads
  • Άριστη γνώση Google Analytics
  • Πιστοποίηση Google Ads ή Google Analytics θα εκτιμηθεί
  • Εξοικείωση με E-mail Marketing Platforms , όπως Mailchimp
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως
  • Άριστη Γνώση και Χρήση Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστη χρήση Η/Υ, Email, MS Office
  • Απαραίτητο προσόν η ευρεία ενασχόληση, αντίληψη και παρακολούθηση των τάσεων του Digital Marketing
  • Αντίληψη και παρακολούθηση των τάσεων της Μόδας (Θα εκτιμηθεί)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους)

Απαραίτητα Προσωπικά Χαρακτηριστικά Υποψηφίου:

  • Άριστη Επικοινωνιακή & Οργανωτική Ικανότητα
  • Ευχάριστη και Ήρεμη Προσωπικότητα με Ομαδικό Πνεύμα Εργασίας
  • Αποτελεσματικότητα στην εκτέλεση καθηκόντων
  • Ικανότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου
  • Προσαρμοστικότητα και Υπευθυνότητα
  • Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών

Εμείς προσφέρουμε:

  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκή Εκπαίδευση & Ανάπτυξη Δεξιοτήτων
  • Συνεργασία με έμπειρα στελέχη και εταιρείες στον χώρο του ελληνικού e-commerce και της Μόδας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Μεγάλες Προοπτικές Ανέλιξης στην Ιεραρχία της Εταιρίας

Αποστολή βιογραφικού συμπεριλαμβανομένης πρόσφατης φωτογραφίας του ενδιαφερομένου.

Παρακαλούμε να αποστέλλονται μόνο βιογραφικά που τηρούν τα ζητούμενα προσόντα.